• English
  • Persian
  • Russian
  • Arabic
  • Kurdish

قفسه بندی، تجهیزات انبار و فروشگاهی

اخبار و رویدادها

اعطای گواهینامه و تندیس رعایت حقوق مصرف کننده توسط سازمان صنعت،معدن و تجارت به شرکت دژپاد


حضور شرکت دژپاد در پنجمین همایش بین المللی صنعت خودرو (برج میلاد بهمن ۹۶)


حضور شرکت دژپاد در بیستمین نمایشگاه مواد غذایی استان فارس(بهمن ۹۶)


حضور شرکت دژپاد در نمایشگاه بین المللی انرژی کیش بهمن ماه ۹۶


بازدید سرپرست مدیریت بازرگانی گاز پارس جنوبی با هیت همراه از غرفه دژپاد

حضور شرکت دژپاد در نمایشگاه بین المللی صنعت و اتوماسیون صنعتی استان فارس (دی ماه ۹۶)


مصاحبه اختصاصی شبکه فارس با غرفه شرکت دژپاد


حضور شرکت دژپاد در هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت تهران (۱۴ لغایت ۱۷ مهرماه ۹۶)


حضور شرکت دژپاد در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی مواد غذایی ،ماشین الات و صنایع وابسته - شیراز بهمن ماه ۹۵


تهران از لحاظ لجستیکی عقب مانده است/ منتظر اتفاقات ناگوار دیگری باشید

جابرانصاری در گفت وگو با برنا:

تهران از لحاظ لجستیکی عقب مانده است/ منتظر اتفاقات ناگوار دیگری باشید

دبیر سابق انجمن لجستیک ایران گفت: در حال حاضرتهران از لحاظ لجستیک عقب‌مانده و سنتی است وانتظار اتفاقات ناگوار دیگری را هم داشته باشیم.
به گزارش خبرگزاری برنا، سعید جابرانصاری دبیر سابق انجمن لجستیک ایران در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برنا گفت: در حال حاضرتهران از لحاظ لجستیکی عقب‌مانده و سنتی است. به همین دلیل باید انتظار اتفاقات ناگوار دیگری را هم داشته باشیم.
وی در توضیح علم لجستیک گفت: دانش لجستیک شامل ذخیره‌ سازی و جابه‌جایی کالا می‌شود که در حال حاضر در ایران از لحاظ انبار کردن و جا‌به‌جایی متولی مناسبی ندارد چه در ذخیره سازی کالا و چه در جابه جایی در حالی که در بیشتر کشورها این دانش به خوبی ارتقا یافته است.
جابر انصاری با بیان اینکه نوع انبار داری اشتباه تنها به پلاسکو اختصاص نداشت ادامه داد: در همه خیابان جمهوری و بازار ما شاهد انبار کردن کالاها در ساختمان‌های مسکونی یا مغازه‌ها هستیم که باعث ایجاد وضعیت ناایمن می‌شود.
دبیر سابق انجمن لجستیک ایران گفت : از کل هزینه های لجستیک یک سوم ذخیره وانبارداری، دو سوم مدیریت و حمل نقل را شامل می‌شود. اگر ما لجستیک ایران را ارتقا دهیم حتی می‌توانیم از افزایش نا به‌جا قیمت‌ها جلوگیری کنیم.
وی با آوردن مثال شهر آلما‌ آتی قزاقستان گفت: در این شهر 10 سال پیش 800 هزار متر فضای سنتی انبار درون شهر به حومه انتقال داده شد و پس از آن انبارهای مدرن و مرتفع و نیمه مکانیزه در حاشیه شهرها ساخته شد.
جابرانصاری ادامه داد: این 800 هزار متر فضا خالی ایجاد شده در مرکز شهر توانست به بهبود زندگی شهری شهروندان آلما آتی کمک کند، چنین تجربه‌ای را در مورد میادین تره و بار تهران داشته ایم از طرفی در برنامه ششم توسعه هم تغییر مکان چنین فضاهایی آمده است.
وی در پایان گفت: اگر شورای شهر تصمیم بگیرد تا انبار داری بیش از سطح فروش در شهر ممنوع شود، با وجود تکنولوژی های روز و گسترش فروش های اینترنتی شاهد شرایط بهتری هم برای شهروندان و هم برای کسبه خواهیم بود.

منبع: خبر گذاری برنا

دبیر کل خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ایران خواستار پرداخت مطالبات تولیدکنندگان و فعالان صنعت مبلمان اداری از سوی دولت شد

دبیر کل خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ایران خواستار پرداخت مطالبات تولیدکنندگان و فعالان صنعت مبلمان اداری از سوی دولت شد. رضا امیدوار تجریش با تأکید بر اینکه به طور قطع دولت یکی از ارکان اصلی حل مشکلات و مسائل موجود در مسیر توسعه فعالیت حرفه‏ای صاحبان صنایع و مشاغل است، گفت:در مقطع زمانی فعلی علاوه بر حمایت‏های مورد نیاز دولت از فعالان و تولیدکنندگان داخلی، پرداخت مطالبات آن‏ها مهمترین کمک دولت به این تولیدکنندگان است. با وی در خصوص تاریخچه و ماهیت خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ایران و همچنین مشکلات تولید مبلمان اداری در کشور گفت و گو کرده ایم که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:

خانه صنعت معدن و تجارت جوانان ایران از چه زمانی و با چه هدفی تشکیل شد و ماهیت فعالیت این نهاد مشتمل بر چه موضوعاتی است؟

خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ایران تشکلی است، مردم‏نهاد که در سال‌های ۱۳۸۱ و ۱۳۸۲ در نتیجه احساس نیاز به تشکلی که بتواند خلاء ارتباط نسل جوان با پیشکسوتان صنعت را پر کند، تاسیس شد؛ زیرا که الحاق تفکر جوان و نسل امروزی با اندیشه‌های موجود می‌تواند راهبردی برای حرکت‌های بزرگ در انجمن‌ها و سندیکاهای صنعتی و صنفی باشد. همچنین حضور نیروی جوان فعال، پر شور،‏ موفق و ممتاز در میدان سخت و طاقت فرسای صنعت و تولید، می‌تواند بار سنگین توسعه و پیشرفت ایران عزیز را بر دوش کشد. خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ایران با پویایی، نشاط و نیروی جوانی، با تدبیر و علم و همکاری می‌تواند راهکار بسیاری از مشکلات پیش ‏روی صنعت و شروع و مبنای بسیاری از حرکت‌های اقتصادی باشد. جوانان به عنوان سرمایه‌های حال حاضر و آینده در حوزه کار، اشتغال و صنعت بخش بسیار مهم و شاید مهمترین بخش اقتصاد کشور را بر عهده دارند، بنابراین لازم است با نگاه و توجه ویژه‌ای مسائل مربوط به آن‌ها بررسی و دنبال شود.

به همین دلیل بود که با هم فکری و تعامل با خانه صنعت و معدن استان تهران سرانجام در سال ۱۳۸۳ خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ایران اعلام موجودیت کرد. خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ایران در ابتدای حرکت خود نسبت به جذب اعضای حقوقی و حقیقی واحدهای صنعتی و معدنی با ترکیبی از مدیران جوان و متخصص برآمده از دل حوزه و دانشگاه هم‏اکنون در صنعت کشور فعال است و در راستای یکی از مهمترین اهداف خود که ارتباط بین صنعت و دانشگاه است، وارد عمل شد. از همان بدو تأسیس، خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ایران، با حضور خود در کنار خانه‌های صنعت و معدن استانها (با حضور در اجلاسها، سمینارها، جلسات وزارتخانه‌ها و سازمانهای مربوطه صنعتی) و پیگیری اهداف والای خود نقشی مستمر در تصمیم گیری‌ها و برنامه ریزی‌های بخش صنعت، معدن و تجارت داشته است. خانه صنعت معدن و تجارت جوانان ایران یک تشکل حرفه‌ای با تابعیت ایرانی، غیر انتفاعی و غیر سیاسی است که به همت جمعی از اندیشمندان، سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی کشور به منظور هم اندیشی ، هم افزایی و توسعه تعامل با قوای سه‏گانه و نهادهای ذیربط تأسیس شده تا با گذر از مشکلات اقتصادی کشور، رسیدن به اقتصاد آزاد و رقابتی را سرلوحه اهداف خود قرارداده و انتظار دارد، تمهیدات مدنظر زمینه سازی برای رشد و شکوفایی بخش خصوصی و توسعه همه جانبه کشور باشد.

هم اکنون تمرکز این تشکل بر چه موضوعاتی است و چه نقشی در ارتقای صنعت کشور دارد؟

این تشکل بر موضوعات کلی بخش خصوصی و پیگیری رفع مشکلات در این زمینه گام بر می‌دارد و همچنین در راستای ارتقای سطح دانش فنی و مهارتی و .... در بخش خصوصی نیز اقدام می‌ کند؛ دیگر تمرکز این تشکل کمک به اهداف اقتصاد مقاومتی، سیاست‌های کلان اقتصادی و همچنین برنامه‌های راهبردی وزارت صنعت، معدن و تجارت است .همچنین این تشکل با حضور در ستاد تسهیل، رفع و موانع تولید گام‌های موثری را در این زمینه بر می‌دارد.هم اکنون تمرکز این تشکل بر چه موضوعاتی است و چه نقشی در ارتقای صنعت کشور دارد؟

خانه صنعت معدن و تجارت جوانان چه نقشی در توسعه صنعت کشور به خصوص صنعت مبلمان دارد و در این زمینه چه اقداماتی انجام داده است؟

خانه صنعت معدن تجارت جوانان با مشارکت دانشگاه آزاد و سازمان فنی و حرفه‌ای در توسعه آموزشی واحدهای صنعتی و انتقال متقابل دانش و فناوری روز بین صنعت و دانشگاه گام برمی دارد؛ این تشکل با همکاری دیگر تشکل‏ها نیز در راستای حل و فصل مشکلات عمومی و کلی مرتبط با حوزه صنعت، معدن و تجارت نیز اقداماتی انجام می‌دهد. خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ایران با همکاری تشکل‌های اقتصادی دیگر کشورها در خصوص توسعه صادرات و انتقال تکنولوژی و دانش فنی نیز اقداماتی انجام داده است که این اقدامات با پیگیری‌های مستمر هم اکنون نیز در حال انجام است.

در حال حاضر وضعیت صنعت تولید مبلمان داخلی کشور از دیدگاه شما در چه جایگاهی قرار دارد؟

به نظر بنده با توجه به برگزاری دو نمایشگاه مبلمان منزل و اداری، روند توسعه و پیشرفت این صنعت وهمچنین نوآوری بسیار قابل توجه بوده است. برگزاری این نمایشگاه‌ها این امکان را برای تولیدکنندگان ایرانی فراهم می‌کند که با مشاهده رقبای خود و روند پیشرفت آن‌ها نسبت به حرکت در جهت بهبود شرایط تولید، کیفیت کالاها، تنوع بخشی به محصصولات و همچنین تعدیل قیمت‌ها در یک بازار رقابتی گام‌های مهمی بردارند؛ صنعت مبلمان در کشور ما به خصوص صنعت مبلمان اداری هم اکنون دارای پتانسیل صادراتی بسیار بالایی است و این امیدواری وجود دارد که طی سال‌های آینده شاهد رشد چشمگیر در این خصوص نیز باشیم.

چه مشکلات و محدودیت هایی هم اکنون در مسیر فعالیت‌های حرفه‌ای فعالان و تولیدکنندگان این صنعت داخلی قرار دارد؟

با توجه به بررسی‌های اولیه در بحث واردات مواد اولیه این صنعت، به نظر می‌رسد که در قیمت تمام شده محصولات، برخی تولیدکنندگان با مشکل مواجه هستند و واردات مواد اولیه از سایر کشورها تولیدکنندگان داخلی را با مشکلاتی مواجه کرده است؛ همچنین برپایی نمایشگاه‌های مختلف فصلی که بدون نظارت اتحادیه‌های مربوطه برگزار می‌شود در موارد بسیاری باعث بروز آسیب و صدمه به واحدها و بخش‌های توزیعی این صنف می‌شود. واقعیت این است که این صنعت دارای پتانسیل بسیار بالایی برای صادرات است اما در این بخش اطلاعات رایزن‏های بازرگانی و مراکز عرضه محصولات اداری بسیار کم است. به همین دلیل شاید هنوز تولیدکنندگان داخلی مبلمان اداری موفق به کسب پیشرفت‌های چشمگیر در عرصه صادرات محصولات خود نشده اند.

برای حل این مشکلات چه راهکارهایی پیشنهاد می‌کنید؟

امیدواریم با شناسایی دقیق و موردی تمام مشکلات موجود در این بخش که به طور قطع جز با کمک و همراهی فعالان صنف تولیدکننده مبلمان اداری میسر نیست و با کمک سازمان توسعه تجارت و وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین با کمک اتحادیه‌های مربوطه گام‌های مهمی در جهت اصلاح روند موجود و رفع مشکلات برداشته شود و متناسب با هر نوع مشکلی که در این زمینه مانع از پیشرفت کاری فعالان صنعت مبلمان کشور می‏شود، اقدامات لازم به عمل آید.

نقش دولت و مسئولان صنعت کشور در این زمینه چیست؟

دولت به عنوان نهاد مجری و نظارتی و بالاترین مرجع اجرایی کشور باید به طور قطع در رفع مشکلات این صنعت با همکاری تشکل‌های مربوطه اقدام کند و همچنین انتظار می‌رود در روند حمایت از رشد و انتقال تکنولوژی روز دنیا اقدامات و حمایت‌های مورد نیاز از سوی مسئولان دولتی صورت گیرد. شاید مهمترین حمایت دولت از فعالان بخش خصوصی به خصوص تولیدکنندگان مبلمان اداری، پرداخت مطالبات تولیدکنندگان این بخش به آن‌ها باشد.

منبع: روزنامه دنيای اقتصاد

حضور شرکت دژپاد در دهمین نمایشگاه صنعت و معدن اراک


حضور شرکت دژپاد در شانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت تهران مهرماه 95


اخذ لوح تقدیر و تندیس دومین همایش کیفیت در ساخت و ساز توسط مدیرعامل شرکت دژپاد آقای مهندس سعید جابر انصاری مرکز همایشهای بین المللی صدا و سیمامعرفی دژپاد به عنوان واحد نمونه صنعتی در استان تهران در دنیای اقتصاد مرداد 1395 تهران


حضور در نمایشگاه نفت،گاز وپتروشیمی و انتخاب شرکت دژپاد به عنوان غرفه برتر مرداد 1395 مشهد مقدس


حضور شرکت دژپاد در نمایشگاه "تجهیزات صنعت نفت خوزستان" 1 دی 94

حضور شرکت دژپاد در نمایشگاه تجهیزات صنعت نفت خوزستان

شرکت دژپاد به عنوان ارزش آفرین پیشرو درلجستیک درون بنگاهی و تنهادارنده "گواهینامه استاندارد صادرات به اتحادیه اروپا" .
با شناخت چالشهای لجستیکی موجود درصنایع نفت و پتروشیمی از قبیل حجم بالای ذخیره سازی, انتخاب ظروف مناسب جهت نگهداری, مشکلات در بارگیری مواد و کالا و ... اقدام به ارائه راه حلهای مناسب ازقبیل افزایش حجم ذخیره سازی, سهولت در دسترسی به اقلام, تسریع در تخلیه و بارگیری, کاهش ضایعات و خسارات به اقلام و نهایتا افزایش ایمنی انبار, برای رفع آنها نموده است.
لازم به ذکر است این نمایشگاه همه ساله با همکاری شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب, شرکت ملی حفاری ایران و شرکت نمایشگاه های بین المللی استان خراسان برنامه ریزی وبرگزارمیشود فرصتی طلایی برای هم افزایی ,همکاری و ارتقای ساخت داخل در زمینه شناسایی سازندگان, تولیدکنندگان و صنعتگران داخلی را رقم میزند. .این نمایشگاه به تاریخ 27 آذر لغایت 1 دی ماه 1394 در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی شهر اهواز برگزار گردید


حضور شرکت دژپاد در نمایشگاه "حمل ونقل, ترانزیت, تجهیزات گمرکی و انبارها" استان خراسان رضوی 5 آذر 94

حمل ونقل, ترانزیت, تجهیزات گمرکی و انبارها

شرکت دژپاد به منظور معرفی توانمندیهای خود در زمینه مشاوره, طراحی, تولید, تامین و اجرای سیستمهای نگهداری و جابجایی مواد و کالا, سازه های فلزی پیش ساخته, لیفتراک و ریچتراک و ظروف نگهداری مواد و کالا, تصمیم به حضور در این نمایشگاه نمود
شرکت دژپاد با همکاری نمایندگی "سازه های فلزی خراسان" ازتاریخ 5 تا 8 آذر ماه 1394 در این نمایشگاه درمحل دائمی نمایشگاههای بین المللی شهر مقدس مشهد حضور یافت
لازم به ذکر است با توجه به وجود مرزهای فعال و اصلی حمل و نقل و ترانزیت به آسیای میانه و افغانستان و حجم بالای ترانزیت , صادرات و واردات از مبادی مرزی خراسان رضوی و وجود چندین هزار واحد تولیدی و موسسات اقتصادی, از این استان جایگاه خوبی برای توسعه صنعت سردخانه و انبارها ایجاد نموده است


تغییر مدیر عامل شرکت دژپاد 31 شهریور 94

جناب آقای فرزاد امیراصلانی مدیر عامل شرکت دژپاد بعد از حدود سی و پنج سال فعالیت با عناوین مدیریت مالی،معاونت بازرگانی ، قائم مقام و مدیرعامل در نشستی صمیمانه در روز 31-06-1394 ایشان از همکاران خود خداحافظی کردند جناب آقای مهندس سعید جابرانصاری رییس هیئت مدیره از زحمات چندین ساله ایشان قدردانی کردند و خاطرنشان ساختند که کار عاشقانه ایشان در شرکت دژپاد نتایج بسیارقابل توجهی داشته است و در همین رابطه مراسم رسمی جشن بازنشستگی ایشان به بعد موکول شد جناب آقای مهندس سعید جابرانصاری (رییس هیئت مدیره) تا اطلاع ثانوی مدیر عامل شدند.


انتقال کارخانه دژپاد به محل جدید در شهر صنعتی پرند به مساحت 120,000 مترمربع 31 شهریور 94

کارخانه جدید دژپاد

انتقال شرکت دژپاد به مکان جدید به مساحت 120,000 متر مربع از مهر ماه سالجاری صورت خواهد پذیرفت.

  • مهرماه: خط تولید پالت و پالت دیواره دار
  • آبان ماه: خط تولید سازه فلزی
  • آذرماه: خط تولید مشبک
  • دی ماه: خط تولید راک
  • بهمن ماه: خط تولید پالت و پالت دیواره دار